Izolacja natryskowa – skuteczna metoda ocieplenia domu

Nie da się ukryć, że klimat w naszym regionie geograficznym nas nie rozpieszcza i dlatego ważne jest właściwe ocieplenie budowanego domu, skutecznie zabezpieczające przed wilgocią czy przemarzaniem. Najczęściej decydujemy się w tej kwestii na użycie sprawdzonego materiału, jakim jest wełna mineralna, ale jej ułożenie, szczególnie na dużych powierzchniach może być kłopotliwe i pracochłonne.

Zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na całkiem nowe rozwiązanie w dziedzinie ocieplenia ścian czy stropów, którym jest coraz częściej stosowana izolacja natryskowa. Wykorzystywane są do tego dwa rodzaje pianki poliuretanowej, inna do pomieszczeń suchych, a inna do tych o podwyższonej wilgotności. W pierwszym przypadku posiada ona tzw. otwartą, a w drugim zamkniętą strukturę komórek. Izolacja natryskowa jest wyjątkowo prosta do położenia, a wszelkie niezbędne prace w typowym domu jednorodzinnym można wykonać w ciągu kilku godzin. Piankę nakłada się przy pomocy długich, elastycznych węży, dzięki czemu możliwe jest dotarcie do wszystkich zakamarków ocieplanego pomieszczenia. Tego typu izolacja dokładnie wypełnia wszelkie szczeliny, stanowiąc również doskonałą ochronę przed hałasem zewnętrznym i wewnętrznym.

W porównaniu z wełną mineralną pianka skutecznie zapobiega utracie ciepła, która w okresie zimowym mogłaby niekorzystnie wpłynąć na wysokość rachunków za ogrzewanie. Umożliwia nawet znaczne ich obniżenie, nawet o ponad 50 procent. Inną jej ważną zaletą jest całkowity brak zapachu,nie wydziela również żadnych pyłów i innych szkodliwych substancji, dzięki czemu nie powoduje niebezpiecznych dla zdrowia alergii.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *