Garaże blaszane – postawisz je samodzielnie

Liczba samochodów na naszych drogach rośnie z roku na rok i problemem staje się ich właściwe, bezpieczne garażowanie. Niestety, budowa tradycyjnego, murowana garażu oznacza wysokie koszty takiej inwestycji i konieczność zdobycia stosownych zezwoleń. Dlatego wśród wielu kierowców największą popularnością cieszą się garaże blaszane.

Mają one lekką, łatwą do postawienia konstrukcję i zmieszczą się nawet na niewielkim kawałku gruntu, skutecznie chroniąc auto przed deszczem i śniegiem. Ich największą zaletą jest niska cena, a dodatkowe oszczędności kosztów budowy może przynieść samodzielny montaż. Jest to proste zadanie, z którym poradzi sobie każdy majsterkowicz, wystarczy tylko postępować zgodnie z dołączoną do garażu instrukcją. Czas budowy, w zależności od wielkości i rodzaju konstrukcji, nie powinien przekroczyć kilku dnia, chyba że przedtem będziemy chcieli wykonać solidny, betonowy fundament.

Garaże blaszane są dostępne w ofercie wielu firm, które mogą także dostarczyć wszystkie zamówione elementy bezpośrednio do miejsca przeznaczenia. Taka korzystna usługa jest zazwyczaj wliczona w cenę garażu, nieprzekraczającą zazwyczaj kilka tysięcy złotych. Zależy ona przede wszystkim od użytych w procesie produkcji materiałów. Najdroższa z pewnością będzie wysokiej jakości blacha ocynkowana stanowiąca pokrycie garażu. Nie warto jednak na niej oszczędzać, jeśli chcemy, aby przetrwała bez korozji wiele lat intensywnej eksploatacji, nierzadko w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *